Impreza firmowa – jak się na nich zachowywać?

Impreza firmowa, to nie tylko relaks z kolegami i zabawa, ale także poważny test. Oto najważniejsze normy zachowywania się na imprezach firmowych.

Impreza firmowa podstawowe zasady

Główną zasadą takiej imprezy jest przyjście. W przeciwnym razie możesz po prostu oderwać się od towarzystwa kolegów i zostać nazwanym outsiderem.

Jeśli wydarzenie jest oficjalne, nie spóźnij się wcale. Jeśli wszystko pójdzie w bardziej demokratycznej formie, lepiej przyjść 15-30 minut później. Nie będziesz musiał patrzeć, jak ustawiają stoły i czekać, aż wszyscy się pojawią.

Nie powinieneś zabierać ze sobą członków rodziny. Każda drużyna ma swój mikroklimat, a pojawienie się obcych może go zakłócić. Warto również pamiętać, że tego typu imprezy odbywają się na koszt firmy i są przeznaczone wyłącznie dla jej pracowników.

Nie nadużywaj luźnego stylu. Imprezy firmowe to nie konkurencja w głębi dekoltu czy intensywności wody kolońskiej. O wiele lepiej jest pokazać swój dobry gust.

Samodyscyplina na spotkaniu integracyjnym

Szczególnie delikatną kwestią jest alkohol. Najważniejsze, aby nie przesadzać, aby nie rumienić się za swoje zachowanie następnego dnia. Aby to zrobić, nie mieszaj napojów i ustal z góry limit ich użycia. Nie powinieneś też pić na pusty żołądek. Komunikacja podczas imprezy firmowej jest dokładnie tym, po co została zorganizowana, ale nie wszystkie tematy będą tutaj istotne.

Nie warto pamiętać o starych pretensjach przemysłowych, podnoszących kwestie religii, polityki i narodowości. Prowadzi to często do nieporozumień, sporów, a czasem konfliktów. Nie obciążaj innych osobistymi problemami, bo wtedy pożałujesz swoich objawień. I staraj się trzymać impulsy seksualne w swoich rękach. Innymi słowy, nie podrywaj wszystkich. Z zewnątrz wygląda to komicznie do obrzydzenia.

Na imprezach firmowych nie ma nic ważniejszego niż samodyscyplina. Pamiętaj, że szef jest zawsze szefem. Nie próbuj przełączać się z nim na „ty” podczas imprezy. Najczęstszym błędem jest mówienie o podwyżce lub awansie zawodowym.

W niektórych organizacjach zwyczajowo po imprezie zabiera się ze sobą kanapki, owoce, słodycze. Jeśli jest to normą dla twoich kolegów, możesz zrobić jak reszta. W przeciwnym razie nic nie pomoże uniknąć spojrzeń z ukosa i reputacji osoby chciwej. Więc nie spiesz się, aby jako pierwszy zacząć zbierać to, co zostało na stołach.

Jeśli masz duży zespół, oczywiście nie musisz się ze wszystkimi żegnać, ale nie powinieneś też wychodzić po angielsku. Wystarczy uścisnąć dłoń liderowi lub organizatorowi imprezy i podziękować za miło spędzony czas.

Niemcy, ze swoją zwykłą sztywnością traktują zachowywanie się na imprezach integracyjnych. Dlatego po prostu nie ma co zwalniać pracowników po takich wydarzeniach. Podczas pikników i innych imprez w Niemczech pracownicy „bawią się”, ale powściągliwie. Upijanie się to znak bardzo złych manier. Dlatego na imprezach firmowych praktycznie nie ma alkoholu. Może tradycyjne niemieckie piwo. A nawet wtedy proporcjonalnie: jedno pudełko na pięciu mężczyzn.