Jak zostać szefem przed 30? Poznaj praktyczne porady

Jak zostać szefem przed 30? Nierealna wizja, czy możliwość w zasięgu Twoich rąk? W końcu Mark Zuckerberg, twórca portalu społecznościowego Facebook, został najmłodszym miliarderem w 2008 roku – miał wtedy zaledwie 23 lata. Jack Dorsey rozpoczął karierę jako startupowiec i zaczął budować sieć Twiiter. Teraz jest właścicielem kilku miliardów dolarów. Sergey Brin założył Google, gdy miał zaledwie 25 lat. Jaki jest sekret ich zwycięstw? W idei, która zmieniła ich ze zwykłego człowieka w kluczowe postacie obecnego pokolenia.

Jak zostać szefem przed 30? Zacznij planować już dziś!

Jeśli nie masz takiego pomysłu, jak przywołani wcześniej wizjonerzy, to nie ma znaczenia. Istnieją inne sposoby, aby zbliżyć się do szczytu. Na przykład możesz chcieć wcześniej pomyśleć o swojej karierze. Wielu próbuje ukończyć studia z wyróżnieniem, a potem przez długi czas nie może znaleźć dla siebie pracy z powodu braku doświadczenia. Nie jest źle, ale jeśli Twoim celem jest jak najwcześniej zostać szefem, musisz zacząć wcześnie. Postaraj się znaleźć pracę w firmie i wyrobić sobie w niej sławę nawet na początkowych kierunkach studiów, jeśli to możliwe. Najlepszą opcją są staże, podczas których ważne jest, aby się wykazać i pokazać, że firma Cię potrzebuje. Nie próbuj przypodobać się zespołowi, szacunek dla ciebie pojawi się sam w miarę rozwoju kariery.

Nie bój się zmian i podejmuj decyzje

Jako młoda osoba zwykle nie masz kredytu hipotecznego ani rodziny, więc możesz odważniej podejmować decyzje. Nie bój się przeprowadzki, zgódź się na trudną, ale obiecującą pracę: się nie uda – nie straszne, bo i tak będzie mnóstwo okazji, aby spróbować ponownie. Z kolegami starszymi od Ciebie, zachowuj się naturalnie, kwestia wieku zejdzie na dalszy plan, gdy wszyscy zdadzą sobie sprawę, że znasz wartość swoich słów i czynów.

Zaletą młodych liderów jest to, że mają więcej siły i entuzjazmu, i często jest to świeże spojrzenie, którego potrzebują duże firmy. Zacznij pracować wcześniej, bądź na równych zasadach z profesjonalistami, wykorzystaj swój wiek, a wtedy odniesiesz sukces!