Co może zaszkodzić karierze? Złe rady!
Co może zaszkodzić karierze? Bez wątpienia nieodpowiednie podejście do pracy. W naszym poradniku, skupimy się na tym, czego nie powinno się robić, jeśli zależy nam na rozwoju. Zastanów się. Czy zawsze chciałeś posiedzieć w domu dla swojego ulubionego hobby, mieć więcej wolnego czasu? Ale sumienie nie pozwala dobrowolnie zrezygnować z dobrze rokującej kariery i po prostu napisać rezygnację, gdy jesteś wartościowym pracownikiem w pracy. Oto kilka szkodliwych wskazówek, które pokażą co może zaszkodzić karierze.
Skromność – najlepszy przyjaciel
Zamknąłeś sam KPI zespołu na miesiąc lub zdobyłeś potencjalnego klienta, ale nie spiesz się, by się tym wszystkim chwalić. To twoja praca. Będziesz w pracy do nocy, ale nie każdy musi o tym wiedzieć. Autopromocja to sprawa bezczelnych kolegów, którzy chwalą się przed zarządem swoimi małymi osiągnięciami, a nawet robią całe prezentacje o swoich sukcesach na walnych zgromadzeniach. Co może zaszkodzić karierze? Milczenie bo rozwój kariery wcale nie jest twoim celem.
Co może zaszkodzić karierze? Praca tylko za pieniądze
Dlaczego idziesz do pracy? Oczywiste jest, że aby zarabiać pieniądze i móc pokryć wszystkie swoje potrzeby, a przynajmniej część z nich. Więc nie zapomnij przypomnieć szefowi. Pracować nadgodziny? A ile za to zapłacą? Delegacja? Tylko za dodatkową premie. Minął rok odkąd dołączyłeś do firmy? Czas podnieść wypłatę, niezależnie od Twojej wartości dla pracodawcy.
Kto tu jest szefem?
Jeśli zostałeś zatrudniony na stanowisku kierowniczym lub wcześniej osiągałeś najlepsze wyniki w zespole, to czas pokazać, kto jest szefem. Nie przychodź do pracy na czas, niech zawsze czekają Cię na spotkaniu, o terminach w ogóle można zapomnieć w takich warunkach – pracy tak wartościowego pracownika należy się spodziewać jak pierwszego śniegu. Niech wszyscy wokół Ciebie zrozumieją, że jesteś znacznie wyższy niż przeciętny pracownik firmy i, że powinni odpowiednio Cię traktować.
Co może zaszkodzić karierze? Podejście: sam wszystko wiem
Kiedy kierownik daje zadanie, czy naprawdę ma znaczenie, co mówi o metodach wykonania? Jesteś prawdziwym profesjonalistą i wiesz lepiej jak to zrobić i kiedy powinien być termin. Więc nikogo nie słuchaj, rób wszystko według własnego uznania. Wódz tylko wie, jak dowodzić i daleko mu do prawdziwej pracy. Kiedy robisz wszystko po swojemu i okazuje się, że tylko szkodzi to firmie, Twoja kariera dostanie to, czego oczekiwałeś od tak dawna.
Wykształcenie wyższe jest szczytem doskonałości
Czy zamierzasz wziąć udział w dodatkowych kursach w firmie, jeśli masz już wyższe wykształcenie? Dlaczego siedziałeś na uniwersytecie, zdałeś egzaminy, rodzice zapłacili za naukę, skoro teraz musisz jeszcze jechać, żeby zdobyć trochę dodatkowej wiedzy. I nie ma znaczenia, że świat się zmienia, a ukończyłeś studia 15 lat temu, nie potrzebujesz tych wszystkich nowych umiejętności, ponieważ miałeś z filozofii 5.
Nic nie wiem
Jesteś zbyt fajny, żeby popełniać błędy. Więc kiedy coś pójdzie nie tak, milcz i nikomu o tym nie mów, na pewno przejdzie obok. Nawet jeśli kierownictwo dowie się o fakapie, udawaj, że jesteś martwy, chory lub zrzuć wszystko na kolegę. Może jeszcze na Ciebie wyjdą – wtedy przynajmniej nie poprawiaj błędów i nie pokazuj, że czegoś Cię nauczyli. W ten sposób trudniej będzie zrujnować swoją karierę.
Co może zaszkodzić karierze? Stałość to klucz do sukcesu
Nie chcesz stać się tym samym, którego nie chcą widzieć w towarzystwie, bo wiedzą, że to nie potrwa długo. Nie zmieniaj więc pracy, nawet jeśli zdajesz sobie sprawę, że zupełnie przestała sprawiać Ci przyjemność, albo firma w ogóle ma problemy i wkrótce zbankrutuje – wytrwaj do końca, bo nie jesteś pierwszy, kto ucieknie ze statku. Siedź w jednej pracy przez 10 lat, a z powodzeniem zrujnujesz swoją karierę.
Uważaj na wszelkie wskazówki, ponieważ niektóre z nich mogą nie robić tego, co planujesz zrobić ze swoją karierą lub życiem. A co najważniejsze, pamiętaj, że korzystanie ze szkodliwych porad w prawdziwym życiu jest niezwykle niebezpieczne.