Jak zdobyć przychylność współpracowników? 6 prostych porad

Jak zdobyć przychylność współpracowników? To jedno z wyzwań przed którym możesz stanąć w swojej nowej lub obecnej pracy – zwłaszcza po awansie. Spójrz na atmosferę w swojej pracy. Koledzy rzucają na ciebie ukradkowe spojrzenia, nikt nie rozmawia ani nawet nie proponuje wypicia razem filiżanki kawy. Czujesz, że zespół absolutnie nie jest do ciebie nastawiony. Niżej rady, które pomogą poprawiać relacje z kolegami.

Jak zdobyć przychylność współpracowników Bądź aktywnym

Nie należy czekać, aż ktoś zaproponuje ci kawę, zapalić lub wyjść razem na lunch. Przejmij inicjatywę i wychodząc na przerwę na papierosa lub przerwę na lunch zapytaj, czy ktoś może chcieć dotrzymać Ci towarzystwa.

Urządź przyjęcie na twoją cześć

Jeśli Twój zespół jest powołany do wspólnego świętowania osobistych świąt pracowników, możesz wymyślić wymówkę (pomyślna realizacja sesji, urodziny dziecka lub po prostu dobry zakup), która pozwoliłaby zebrać współpracowników przy świątecznym stole. Pamiętaj, nic nie zbliża bardziej niż nieformalna atmosfera.

Nakarm swoich kolegów

Przynieś do pracy np. tort własnego wyrobu i poczęstuj nim kolegów. Jeśli nie wykazujesz żadnych specjalnych talentów kulinarnych, lepiej kupić to samo ciasto w sklepie internetowym. Ta technika „osłodzi” nastawienie osób wokół ciebie.

Powstrzymaj wybuchy humoru

Być może nie wszyscy współpracownicy rozumieją twoje dowcipy. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, staraj się nie puszczać „zadziorów” w kierunku osób wokół ciebie.

Komplementy

Częściej komplementuj współpracowników, ale nie bądź hipokrytą. Jeśli ludzie wyczują nieszczerość w twoich słowach, sytuacja może się tylko pogorszyć. Lepiej powiedz koledze, co naprawdę w nim lubisz.

Jak zdobyć przychylność współpracowników? Po prostu bądź sobą

Bądź sobą nie tylko w domu, ale także w miejscu pracy. W końcu otaczający ich ludzie czują, jak dana osoba gra przed publicznością. Ludzie zawsze to docenią, jeśli będziesz z nimi szczery i bezpośredni.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak naturalnie i spokojnie wprowadzać te porady w życie – jeśli chcesz zdobyć przychylność swoich kolegów i koleżanek z pracy.